BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ OCAK PROFICIENCY KAMP KAYITLARI BAŞLADI!
kim: Hamit Can, 13 Ekim 2021 tarihinde güncellendi

SINAVDA LISTENING ÇIKMA İHTİMALİ OLUŞTUĞU İÇİN, ERKEN KAYIT SÜRECİNİ VE İNDİRİMLERİ 14 EKİM PERŞEMBE 20:00'A KADAR UZATTIK.

 

Merhaba Dost,


Aklına gelebilecek soruları sorup cevaplayalım:


1- Proficiency Kampı Nedir?


Boğaziçi Üniversitesi Proficiency sınavını (diğer isimleri: hazırlık atlama sınavı, buept, büyes, prof) Ocak'ta KESİN geçmek isteyen arkadaşların katıldığı bir kamp programıdır.


2- İçerikte neler var?


Listening, Reading, Writing, Academic Vocabulary.

İster tek birimden ders al, ister hepsinden.


3- Listening'te neler yapacağız?  Bana Listening ile ilgili tüm detayları anlatabilir misiniz?

LISTENING'I GEÇMEMİŞ OLAN HERKESİN (2018-2019-2020-2021 GİRİŞLİLER) SINAV YÜZ YÜZE OLDUĞU TAKDİRDE (%90 YÜZ YÜZE OLACAK) LISTENING SINAVINA GİRMESİ GEREKMEKTEDİR.  YADYOK'UN BİLGİLENDİRMESİ BU ŞEKİLDE.

 

Listening zorluk derecesine göre en zor geçilen bölümlerden biridir.


Biz Listening derslerinde toplam 80 adet dinleme yapacağız.  Parçaların hepsi Boğaziçi Proficiency sınavını geçmeye yöneliktir.


En basit Listening'ten başlıyoruz (yani 10 üzerinden 1 derece zorluğu olan bir parça), en zor Listening'e doğru adım adım ilerliyoruz.


Eğer birinci Listening'i dinleyip, soruları cevaplayıp, kelimelere çalışıp, anlamadığın her şeyi sorup, eksiksiz bir şekilde çalışırsan o zaman bir sonraki Listening parçasından en az 90 alabilirsin.


Böylece adım adım ilerlerken İngilizcen de gelişecek, sınava da kendini gittikçe daha hazır hissedeceksin.


Her bir Listening parçasındaki en önemli kelimeler ve sınavda çıkma ihtimali yüksek olan kelimelerin bir listesine de ulaşacaksın.  Haftalık 175 kelime çalışırsan, sınav zamanında parçada çıkacak kelimelerin %90'ından fazlasını bilmiş olacaksın.


Dönem boyunca 7 deneme sınavı olacağız.  Bu deneme sınavları sayesinde, o ana kadar hangi kelimelerde veya konularda eksik olduğunu öğreneceksin ve bu eksikleri hemen kapatabileceksin.


4- Reading'te neler yapacağız?  Bana Reading ile ilgili tüm detayları anlatabilir misiniz?


Reading zorluk derecesine göre en zor geçilen bölümlerden biridir.


Biz Reading derslerinde toplam 80 adet okuma yapacağız.  Parçaların hepsi Boğaziçi Proficiency sınavını geçmeye yöneliktir.


En basit Reading'ten başlıyoruz (yani 10 üzerinden 1 derece zorluğu olan bir parça), en zor Reading'e doğru adım adım ilerliyoruz.


Eğer birinci Reading'i okuyup, soruları cevaplayıp, kelimelere çalışıp, anlamadığın her şeyi sorup, eksiksiz bir şekilde çalışırsan o zaman bir sonraki Reading parçasından en az 90 alabilirsin.


Böylece adım adım ilerlerken İngilizcen de gelişecek, sınava da kendini gittikçe daha hazır hissedeceksin.


Her bir Reading arçasındaki en önemli kelimeler ve sınavda çıkma ihtimali yüksek olan kelimelerin bir listesine de ulaşacaksın.  Haftalık 175 kelime çalışırsan, sınav zamanında parçada çıkacak kelimelerin %90'ından fazlasını bilmiş olacaksın.


Dönem boyunca 7 deneme sınavı olacağız.  Bu deneme sınavları sayesinde, o ana kadar hangi kelimelerde veya konularda eksik olduğunu öğreneceksin ve bu eksikleri hemen kapatabileceksin.


5- Writing'te neler yapacağız?  Bana Writing ile ilgili tüm detayları anlatabilir misiniz?


Writing'te Hamit Hocanın dediklerini tam uygularsan, geçmemen neredeyse imkansız olacak.


Dönem boyunca toplam 30 Writing okutacaksın.  İlk haftalarda Writing çeşitlerini öğreneceğiz.  Her bir Writing çeşidini nasıl yazabileceğini, örneklendirmeyi, giriş - gelişme - sonucu ve kısa zamanda nasıl bir Writing yazabileceğini öğrenmiş olacaksın.


Böylece adım adım ilerlerken İngilizcen de gelişecek, sınava da kendini gittikçe daha hazır hissedeceksin.


Daha birinci Writing'inde en az 20 hata belirleyeceğiz.  Bu hataları düzeltir düzeltmez sınavdan geçme ihtimalin %10 artıyor.  Yani biz daha 7. Writing'ini okurken, sen sınavdan geçmeyi garantilemiş olacaksın (tabi Hamit Hocanın dediklerini tam uygularsan ve söylediği hataları yok edersen).


Dönem boyunca 7 deneme sınavı olacağız.  Bu deneme sınavları sayesinde, o ana kadar hangi kelimelerde veya konularda eksik olduğunu öğreneceksin ve bu eksikleri hemen kapatabileceksin.


6- Academic Vocabulary'de neler yapacağız?  Bana Academic Vocabulary ile ilgili tüm detayları anlatabilir misiniz?


Akademik Kelime dersi tüm birimlere uygundur.  Aynı zamanda Boğaziçi Üniversitesi dışındaki sınavlara hazırlanan veya sadece Akademik Kelime öğrenip İngilizcesini geliştirmek isteyen herkese açıktır.


En basit Akademik kelime ile başlayacağız.  Telaffuzu, anlamı, örnek cümlesi, dikkat etmen gereken taktikleri, kelimenin kökeni ve daha fazlasını öğreneceğiz.  Böylece her kelime hafızana kazınacak ve uzun bir süre unutmayacaksın. 


Her derste 50 civarında kelime inceleyeceğiz.  Haftada 100 kelime öğreneceğiz.


Dönem boyunca 7 deneme sınavı olacağız.  Bu deneme sınavları sayesinde, o ana kadar hangi kelimelerde eksik olduğunu öğreneceksin ve bu eksikleri hemen kapatabileceksin.


7- Derslere kim girecek?


Tüm derslere Hamit Hoca girecek.


8- Ders gün ve saatleri nasıl olacak?


Haftada 2 gün ders yapacağız.  Diğer günlerden 2'sini ödeve kalan 3'ünü kendine ayırabileceksin.  Hatta ders yaptığın günlerde ödevlerini yaparsan, geriye kalan 5 gün tamamen sana kalacak.  Arkadaşlarınla keyifli zaman geçirip, stressiz bir şekilde AZ ÇALIŞARAK sınavı kesin geçebilecek duruma geleceksin.


Listening, Reading, Writing derslerinin her biri için günde 1 saat 20 dk, haftada 2 saat 40 dk ders yapacağız.  Akademik Kelime için günde 50 dk, haftada 100dk ders yapacağız.


Ders gün ve saatlerini kayıt olan öğrencilerin zamanına göre belirlenecek.


9- Ders yeri?


İki şekilde ders alabiilrsin.  İster online ister yüz yüze.  Yüz yüze ders alacaksan, dersler Kolektif House Levent ofisimizde verilecek.


10- Ücret?


KDV dahil
 ücret tablosuna aşağıdan ulaşabilirsin.  ERKEN KAYIT 14 EKİM PERŞEMBE 20:00'a kadar uzatılmıştır (Listening'in de sınava dahil edilmesinden dolayı).


Online ve yüz yüze eğitim fiyatları farklıdır.  Online derslerde sınıflar maksimum 20 kişi, yüz yüze derslerde maksimum 10 kişi olacak.


ÖNEMLİ 1:
  Her aldığın ek birim (ek ders) için 100TL indirim uygulanıyor.  Örneğin, Listening ve Reading dersi alırsan, ek bir ders (birim) aldığın için 100TL indirim uygulanıyor.


ÖNEMLİ 2:  
Senin adını verip kayıt olan bir arkadaşın için 200TL indirim uygulanacak.  Örneğin, senin ödemen gereken 3000TL var.  Ali arkadaşın senin adını verip kayıt olursa sen 2800TL ödeyeceksin.


ÖNEMLİ 3:  
Deneme sınavları normal ders paketine dahil değildir.  İhtiyacına göre deneme sınavı alabilirsin.

Online Erken Kayıt Fiyatları:

 

L R W V - her biri 3200TL yerine 2200TL.

L R V denemeler:  1- 100, 2-190, 3-270, 4-340, 5-400, 6-450, 7-490

W denemeler: 1-150, 2-280, 3-390, 4-480, 5-550, 6-600, 7-630

 

Yüz Yüze Erken Kayıt Fiyatları:

 

L R W V - her biri 4000TL yerine 3000TL.

L R V denemeler:  1- 200, 2-380, 3-540, 4-640, 5-800, 6-900, 7-980

 

W denemeler: 1-300, 2-560, 3-780, 4-960, 5-1100, 6-1200, 7-1260

 

11- Taksit?


4 taksit ile ödeme yapabilirsin.  Ekim, Kasım, Aralık, Ocak.  İster nakit öde, ister kredi kartı ile öde elektronik fatura mail adresine iletilecektir.  


12- Kayıt?


0552 559 99 59 numaraya Prof için kayıt olmak istediğinizi belirten mesaj atmanız yeterli.  Diğer bilgiler sizinle oradan paylaşılacak.


13- Başka sorularım olursa?


0552 559 99 59 whatsapp mesajı gönder.  Aramamızı istiyorsan mesajla belirt, kısa zamanda seni arayacağız.


14- Materyalleri siz mi veriyorsunuz?


Evet.

 

15- Dersler ne zaman başlayacak / bitecek?


27 Eylül Pazartesi bucampus Kampı Erken Kayıtlar Başlıyor!

14 Ekim Perşembe 20:00 - Erken kayıt son günü.


15 Ekim Cuma - Normal kayıt dönemi başlıyor.

24 Ekim Pazar - Kayıtların son günü.

25 Ekim Pazartesi - Dersler başlıyor.

 

26 Ocak Çarşamba - Derslerin son günü.

 

27 Ocak Perşembe

Boğaziçi Proficiency Sınavı

 

yorumlarım
Loading...
{{label}}
({{uploadProgress}}%) Uploading...
Upload successfully completed.