“ŞİMDİYE KADAR HANGİ VİDEOLAR PAYLAŞILDI” SORUSUNA CEVAP ALMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKE TIKLA VE YOUTUBE OYNATMA LİSTESİNE GİT.  TÜM VİDEOLAR NUMARALI OLDUĞU İÇİN KOLAYLIKLA TAKİP EDEBİLİRSİN.

YOUTUBE OYNATMA LİSTESİ İÇİN BURAYA TIKLA.


Merhaba İngilizce Öğrenmek İsteyen Dost,

Ben Hamit CAN.  Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği mezunuyum ve 2001’den beri İngilizce eğitimi veriyorum.

10 Ekim 2019 tarihinde Türkiye’de İngilizce öğrenmek isteyen herkesin İngilizce öğrenmesi için YOUTUBE kanalımda “İngilizce’nin SIRRI Çözüldü” serisini başlattım. Şu anda 3000’den fazla üyesi var.  Umarım kısa zamanda üye sayısı artar 🙂

19 Temmuz 2019 tarihinde INSTAGRAM kanalımı açtım.  Şu anda 17,500‘den fazla takipçisi var.  1 takipçi bile satın almadım.  Tamamen organik gelişti.  Aslında dürüst olmam gerekirse, bu kadar kısa zamanda bu kadar takipçim olacağını hayal bile edemezdim.  Ve bu İ NA NIL MAZ derecede beni mutlu ediyor.

Kim olduğumu ve kimlere ders verdiğimi öğrenmek için buraya tıkla.

Benden ders alıp hedefine ulaşan mezunlarımın yorumlarına ulaşmak için buraya tıkla.


 

Ekim 2019 başında INSTAGRAM‘daki takipçilerimin fikirlerine başvurdum ve çoğunluk şöyle bir karar aldı:

Sıfırdan başlayıp (sıfırdan derken bildiğin I, He, She, It’ten) İngilizce’yi en detaylı bir şekilde inceleyerek ilerlemek.

Yani, bir derste aşağıdakilerin hepsi olacak.

Grammar
Speaking
Reading
Writing
Listening
Vocabulary
Pronunciation
Sınav Taktikleri
Ve daha fazlası

En Önemli Birinci Avantaj

Bu ders videoların hepsi numaralandırılacak – 1A, 1B, 1C, 2A, 2B, 2C, vb.  Böylece YOUTUBE‘da acaba sıradaki ders hangisi diye uğraşmadan, adım adım ilerleyerek tüm videoları izleyip İngilizce’ni ciddi anlamda ilerletebilirsin.

En Önemli İkinci Avantaj

Bu videolar İngilizce’ni her yönüyle geliştirecek.  Böylece farklı mecralara başvurmadan tüm eğitimlere tek bir kaynaktan ulaşıp, İngilizce’ni her alanda en detaylı taktiklerle geliştirebilirsin.

Şu anda İngilizcen A2, B1 veya B2 seviyesinde olsa bile, bu videoları sıfırdan başlayıp izlemen İngilizce bilgini %100 hale getirecek.

Öğrendiğin yere kadar karşında hangi sınav çıkarsa çıksın (dinleme, konuşma, dil bilgisi vb) hepsinden 100 üzerinden 100 alabilirsin.

Ayrıca, izlediğin yere kadar öğrendiğin tüm bilgileri arkadaşlarına, çocuklarına veya etrafındakilere anlatabilirsin.  Yani İngilizce Öğretmeni olmak istiyorsan, yine bu videoları sıfırdan başlayıp hiç bir yerini atlamadan tamamını izlemeni tavsiye ederim.  Pişman olmayacaksın.

En Önemli Üçüncü Avantaj

Ben şahsen herhangi bir konuyu öğrenmek istediğimde, sıkıcı videolar karşıma çıkınca izlemiyorum.

Az çok bana hitap eden, keyif almamı sağlayan ve eğitime farklı bir açıdan yaklaşan videoları izlemeyi cidden çok seviyorum.

Bu sebepten dolayı videolarımı bir hikaye şeklinde anlatmayı planlıyorum çünkü video çekerken kendim eğlenmiyorsam, karşımdakinin eğlenirken öğrenmesini nasıl bekleyebilirim ki?

Belki bazılarına pek hitap etmez ama amacım videoyu izlerken, keyif alman ve bir sonraki dersi iple çekmen.

“İngilizce nasıl icat edildi” tarzında bir video serisi olacak.  Böylece her bir yapıyı ciddi anlamda bir daha unutmayacak şekilde öğreneceksin ve İngilizce ile ilgili kafandaki bir çok soruya cevap bulmuş olacaksın.

En Önemli Dördüncü Avantaj

Seviyen ilerledikçe online canlı testler yapacağım.

Eğitimi almaya devam ederken A1 – A2 – B1 – B2 – C1 – C2 seviyelerin hangisinde olduğunu bilmiş olacaksın.

Seviye Tespit / Düzey Belirleme sınavlarında 100 üzerinden kaç alacağını bilmiş olacaksın.

Speaking, Writing, Listening, Reading, Pronunciation, Vocabulary bilginin 100 üzerinden kaç olduğunu bilmiş olacaksın.

Proficiency, IELTS, TOEFL, YDS, YÖKDİL, DLA, SAT, GRE vb sınavlara girersen hangi puanı alacak seviyeye geldiğini bilmiş olacaksın.

İş dünyasında sunum yaparken, telefonda görüşme yaparken, iş İngilizcesi terimlerini kullanırken hangi seviyede olduğunu bilmiş olacaksın.

Yurtdışına çıkarsan veya bir yabancı ile konuşursan karşındakini ne kadar anlayabileceğini ve karşındakinin seni ne kadar anlayabileceğini bilmiş olacaksın.

Film ve dizileri altyazısız izlersen, ne kadarını anlayabileceğini bilmiş olacaksın.

Bunlar için düzenli aralıklarla online canlı videolarımız olacak.  İstediğin soruyu sorup cevaplarını hemen öğrenebileceksin.

En Önemli Beşinci Avantaj

İngilizce nasıl çalışılır, kelime nasıl ezberlenir, verilen ödevleri en verimli nasıl yapabilirsin vb bilgileri de paylaşacağım.

Düzenli aralıklarla motivasyon videoları paylaşıp, tam pes etmek üzereyken seni toparlamaya ve çalışmalara devam etmene destek vereceğim.

İngilizce’yi bir bela olarak görmek yerine, İngilizce’yi sana sevdirmek için elimden geleni yapacağım.

En Önemli Altıncı Avantaj

Düzenli aralıklarla o an geldiğimiz seviyeye göre makul ücret karşılığında İngilizce sınavlar düzenleyeceğim.

Bu sınavlar için INSTAGRAM ve YOUTUBE kanallarımı aktif olarak takip eden arkadaşlara çekilişle ücretsiz katılma hakkı sunacağım.

Ayrıca yine Youtube ve Instagram kanalımda düzenli aralıklarla “pop up quiz” dedikleri sınavları yapacağım.  Bu sınavlar sayesinde o ana kadar neler öğrendiğini görmüş olacaksın.  Eğer yapacağım sınavda tüm soruları %100 cevaplayamıyorsan, demek ki bir yerleri kaçırmışsın, ya da VİDEOLARI ATLAYARAK İZLEMİŞSİN, ya da “bunları biliyorum zaten” deyip bazı videoları hiç izlememişsin.

UNUTMA:  Tüm soruları %100 yapabilmen ve o ana kadar öğrendiklerini konuşmada, yazmada, dinlemede, okumada ve telaffuzda %100 doğru kullanabilecek potansiyele gelmiş olman lazım.  1 hata bile yapıyorsan geri dön ve o konu ile ilgili videoyu tekrar izle.

Her Güzel Bir İşin Mutlaka Olumsuz Bir Yanı Vardır 🙂

Bütün video kurgu ve gidişatı ben hazırlayacağım (önce neyi anlatıyım, sonra hangi örneği ekliyim, speaking ve grammar’i nasıl birleştiriyim, anlatacaklarımı nasıl hikaye şekline dönüştüriyim vb.).

Video içerikleri hazırlarken Oxford, Cambridge ve ana dili İngilizce olan ve İngilizce eğitim konusunda sayısız ödül alan saygın hocalar ve kaynaklardan faydalanacağım.  Fakat bu kaynakları yazıya dökme, videoda hangi cümleleri eklemem gerektiğine vb bir çok önemli adıma tek başıma karar vereceğim.

Video çekme, ışık, ses, editleme vb işleri kendim yapacağım.  Videonun mümkün olduğunca montajsız ve doğal bir şekilde akması için montaj etmemeye özen göstereceğim.

Videoları belli bir düzene göre paylaşma, test ekleme, yazılan yorumlara cevap yazma, vb işleri de ben yapacağım.

Ben ben derken böbürlenmek için söylemiyorum 🙂  Bu kadar işi tek başıma yapacağım ve şu anda zaten bir çok öğrencim, yüz yüze derslerim ve gönüllü verdiğim dersler, INSTAGRAM‘daki kanalda takipçilerim için Günlük İngilizce İfadeler ve İngilizce Argo Serisi paylaşımlarım ve buna benzer çalışmalarım olduğu için bu eğitim serisini hızlandırmam baya zor olacak.

Sırf bu eğitim serisini hızlandırmak için online ders almayı durdurdum.  Şu anda hazırda ders alan öğrencileri de hedeflerine ulaştırdıktan sonra online özel dersleri de durduracağım ki zamanımın çoğunu bu video serisi için ayırabileyim.

Ama elimden geldiğince her gün mutlaka video çekimine, içerik hazırlamaya ve YOUTUBE‘a eklemeye zaman ayıracağım.

Yani demek istediğim hemen 1 ayda tüm eğitim hazır hale gelsin diyenler hayal kırıklığına uğrayacak 🙂

En hızlı 2 günde 1 video olacak şekilde paylaşımda bulunabilirim.  Ama yavaş adımlarla da olsa, mutlaka bu seriyi devam ettireceğim.

Bu Konuda Destek Vermek İsteyen Herkese İhtiyacım Olacak

Kimler destek verebilir?

Aşağıdaki tüm kriterler veya bu kriterlerde tanıdığı olan herkes.

ÖNEMLİ:  Destek veren tüm arkadaşlar ve işlerini Instagram ve Youtube kanallarımızda duyuracağız.  Böylece verdiğiniz emek boşa gitmeyecek.  Siz de kendi işinizin duyurusunu yapmış olacaksınız.

EN ÖNEMLİSİ:  Bu çalışmayı kendi INSTAGRAMYOUTUBE kanallarında, FACEBOOK hesaplarında / admin oldukları gruplarda, web sitelerinde veya üyeleri olan dernek ve kuruluşlara duyurabilecek HERKES.

Videoları Nasıl Düzenli Takip Edebilirim?

INSTAGRAM ve YOUTUBE kanallarımıza üye ol.  Tüm paylaşımlarımızı iki kanaldan da takip edebilirsin.

Bana Nasıl Ulaşabilirsin?

INSTAGRAM hesabımdan bana DM gönderebilirsin.  En hızlı buna cevap verebilirim.

Ya da hamit.can@bucampus.com adresine mail gönder.  Maillerimi haftada bir kez kontrol edip cevaplıyorum.

Kısa zamanda tanışmak, videolarımda yorumlarını görmek, beğendiğin videoları arkadaşlarınla paylaştığını görmek, INSTAGRAM ve YOUTUBE kanallarıma üye olduğunu görmek, ve yaptığım çalışmaların işine yarayacağını görmek dileğiyle.

 

 

 

Author: BUCampus

The Simplest Way To Learn.  

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>