Büşra Yeşilyurt – Boğaziçi Üniversitesi Proficiency (Reading, Writing)

Arkadaşlar merhaba.

Ben Hamit Hoca’nın ilk öğrencilerinden Büşra.  Öncelikle hepinizin bölümü hayırlı olsun.

Her ne kadar zor ve yoğun bir sınav sürecinden geçmiş olsanız da az çok biliyorsunuz ki Hazırlık yılı da ayrı bir çaba istiyor.

Açıkçası ben Hazırlıkta derslerim için pek bir emek sarf etmedim.  O yüzden Hamit Hoca’dan ders almaya başladığımda oldukça vasat bir durumdaydım.

Bir essayi yazmam saatlerimi alıyordu.  Reading’te ise ya zamanında bitiremiyordum ya da basit ama önemli denilebilecek hatalar yüzünden bir sürü yanlışım oluyordu.

Derse başladıktan sonra Hamit Hoca ve ekip arkadaşları sayesinde bu giderek azaldı.  He tabi ki de ‘armut piş, ağzıma düş’ deyimindeki gibi olmadı.

Derslere düzenli gittim.  Verilen ödevlerin hepsini olmasa bile çoğunu yaptım.  Özellikle son zamanlarda olmak üzere ekstra essay yazdım.

Hamit Hoca’nın faydasını ise en saçma essaylerimde bile detaylı bir dönüt alabilmem noktasında gördüm.

Ayrıca bazen sorulara verdiğim alakasız cevaplara Hamit Hoca’nın ilk olarak ‘Neden böyle bir cevap verilemez?’i açıklayıp; sonrasında ise ‘Hangi soru tipinde nasıl cevap verilmeli?’ gibi pratik bilgileri oldukça yararlı oldu.

Kısacası karşılıklı bir emeğin sonucunda başarıya ulaştım.

Umarım sizler de Hamit Hoca’nın danışmanlığında emeğinizin karşılığını alırsınız.

Lafı uzatmaksızın tekrardan döneminiz hayırlı; hazırlık süreciniz kısa olsun. :)”


“Büşra Yeşilyurt Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi (CET) Hazırlık Başlangıç Seviyesi (Beginner) öğrencisiydi.

Ocak 2013 tarihindeki Boğaziçi Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı için Okuma (Reading) ve Yazma (Writing) dersi yaptık.

Beraber ders yapmadan önce notu F3 idi. Sınavı başarı ile geçti.”

Hamit CAN

0 responses on "Büşra Yeşilyurt - Boğaziçi Üniversitesi Proficiency (Reading, Writing)"

Leave a Message

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X