Ezgi Gökçegöz – Boğaziçi Üniversitesi Proficiency (Listening, Reading)

Bir yılın sonunda sınavın yalnızca Writing bölümünü geçmiş bir hazırlık öğrencisi olarak gerçek anlamda iyi eğitim verecek bir kurs arayışındaydım.  Açıkçası önünüzde birçok seçenek oluyor ve herkes farklı bir yeri öneriyor.

Dolayısıyla kurs arayışı süreci de sınav kadar önemli ve stresli bir hale dönüşüyor.  Kendi arayışlarım sonucunda buldum Hamit Hoca’yı.

Daha sonra Hamit Hoca’dan ders almış olan öğrencilerden bilgi aldım ve karar verip Hamit Hoca ile iletişime geçtim.

Aslında kafam hala karışıktı ama kendisiyle ilk görüşmemde (yüz yüze bile değildi telefonda konuşmuştuk) o güveni ve samimiyeti hissettim.  Kursa başladığımda doğru karar verdiğimi anladım.

Kendine has öğretme stilleri olan biri Hamit Hoca.  İlk başta anlamadığınızı düşünseniz bile bir bakıyorsunuz kelime derslerindeki o ilginç tekniğiyle kelimelerin çoğunu öğrenmişsiniz.

Ayrıca derste yaptığınız hataları asla unutmuyor ve size de unutturmayarak bir daha aynı hatayı yapmanızı engelliyor.  Bununla beraber Hamit Hoca her öğrencisiyle ayrı bir bağ kurabiliyor.  Bu da aslında psikolojik olarak büyük anlamda yardım ediyor size.

Bir sorununuz olduğunda hemen anlayıp sizden önce çözüm buluyor.  Sınavlardaki stresinizi yok etmek için elinden geleni yapıyor.

Hamit Hoca bunları yaparken sizin de yapmanız gereken en önemli şey derslere düzenli katılmak.  Bununla birlikte tabi verilen ödevleri düzenli yaparsanız bu sınavı geçersiniz.

Bu süreçte her konuda yanımda olan Hamit Hocaya burdan tekrar teşekkür ederim 🙂


“Ezgi Gökçegöz Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret Hazırlık Başlangıç üstü seviyesi (Pre-Intermediate) öğrencisiydi.

Haziran 2017 tarihindeki Boğaziçi Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı için Dinleme (Listening) ve Okuma (Reading) dersi yaptık.

Benden önceki sınav notu F3 idi.  Beraber ders yaptıktan sonra sınavı başarı ile geçti”

Hamit CAN

0 responses on "Ezgi Gökçegöz - Boğaziçi Üniversitesi Proficiency (Listening, Reading)"

Leave a Message

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X