Nil Kaya – Boğaziçi Üniversitesi Proficiency (Reading)

Yaz okulunda Proficiency için kendim çok çaba göstermeme rağmen sınavı tam olarak verememem sonucu, kendi çalışmamı sorguladım ve bir kursa yazılma kararı aldım.

Birçok kurs araştırmaları sonucunda Hamit Hoca’ya karar kıldım ve hep içimde baştan beri her şeyin yolunda gidip güzel bir şekilde sınavı verebileceğime dair bir his vardı.

Bu moralle kursa başladım ve hocamın desteği, çabası, doğru yönlendirmesiyle rahat bir şekilde bir dönemde Reading’i geçebildim.

Zorlu Remediallık sürecinde okulla, arkadaşlarımızla iç içe olmak benim için çok büyük moral kaynağı oldu.

Proficiency sınavını geçme dışında Hamit Hoca’nın benim için ayrıca çok önemli bir artısı da kendimi İngilizce adına gerçekten geliştirebilmem üzerine oldu.

Derslerin başından itibaren haftalık verilen dolu dolu ödevler, dönemin sonuna doğru yoğun bir şekilde olduğumuz denemeler her ikisini de ayrıntılı bir şekilde birebir kontrol edip yanlışlarımızın üstünde durmamız tabi bir de bunun yanında düzenli olarak yaptığımız kelime tekrarları sayesinde İngilizce konusunda kendime olan güvenim ve buna bağlı olarak çalışma isteğim gün geçtikçe arttı.

Sonuç olarak her şeye rağmen dolu dolu, eğlenceli bir çalışma ortamında güzel bir Remediallık dönemi geçirmek isteyen herkese Hamit Hoca’yı öneririm.


“Nil Kaya Boğaziçi İlköğretim Matematik Öğretmenliği Hazırlık Başlangıç Seviyesi (Beginner) öğrencisiydi.

Ocak 2013 tarihindeki Boğaziçi Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı için Okuma (Reading) dersi yaptık.

Nil ile beraber ders yapmadan önce notu F2 idi. Sınavdaki Okuma (Reading) bölümünden başarı ile geçti.”

Hamit CAN

0 responses on "Nil Kaya - Boğaziçi Üniversitesi Proficiency (Reading)"

Leave a Message

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X