Umut Can Taştan – Boğaziçi Üniversitesi Proficiency (Listening, Reading)

Üzerimde hem böylesine stresli bir dönemi bitirmiş olmanın rahatlığı var, hem de artık Hamit Hocam ile sık sık görüşmeyecek olmanın üzüntüsü.

Hayatımın en eğlenceli vakitlerinden bir kısmını derslerde Hamit Hoca ve arkadaşlarla birlikte yaşadım.  Derslerde güldük, eğlendik, birbirimize sürekli laflar gömdük ama hiç alınmadık, sonra dersler sıkıcılaştığında oyunlar oynayıp kafa dağıttık…

Tüm bunlara baktığımda çok rahatlıkla diyebiliyorum ki; ne Hamit Hoca ne de eğitim benim için sadece ders, sadece Prof anlamına geldi.

Hamit Hoca benim için saygı duyduğum ve fikirlerine önem verdiğim bir büyüğüm olduğu kadar sanki yaşıtımmışcasına laf gömebildiğim arkadaşım da oldu.

Rüyamda kendisini Charlie Chaplin’in başka bedende saklanan hali olarak gördüğümü söyleyeyim de varın gidin Hamit Hoca’nın gözümdeki yerini siz düşünün.

Tabii göz ardı ettiğim bir konu da değil dersler.  Derslere yeterince önem verildiği ve Hamit Hoca’nın tavsiyelerine birebir uyulduğu takdirde Profu geçmemek neredeyse imkansız.  Bunu birçok örnekte çok net gördüm.

Neyse, söyleyeceklerimin sonuna gelmişken burdan hocama diyeceklerim var: Artık nargile içmiyorum bahanesini kabul etmiyorum ve bölümde de olsam 101 oynamaya çağrılmayı bekliyorum.  Yoksa çok kötü gönül koyarım size.


“Umut Can Taştan Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Hazırlık Başlangıç seviyesi (Beginner) öğrencisiydi.

Haziran 2017 tarihindeki Boğaziçi Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı için Dinleme (Listening) ve Okuma (Reading) dersi yaptık.

Benden önceki sınav notu F3 idi.  Beraber ders yaptıktan sonra sınavı başarı ile geçti”

Hamit CAN

0 responses on "Umut Can Taştan - Boğaziçi Üniversitesi Proficiency (Listening, Reading)"

Leave a Message

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X