Ücretsiz İngilizce EĞİTİMİ ve TAVSİYE

Ücretsiz İngilizce EĞİTİMİ ve TAVSİYE

 

Merhaba Dost,

Ben Hamit CAN.  Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği mezunu İngilizce Koçuyum.

Uzun zamandır yazsam mı yazmasam mı diye kafamı meşgül eden bir konu vardı.  Uzun zamandır derken yıllardan bahsediyorum 🙂  7-10 yıllık süreçten 🙂

En sonunda bu yazıyı yazmama neden olan bir olay yaşadım.

19 Temmuz 2019 tarihinde aktif olarak kullanmaya başladığım “Ücretsiz İngilizce Konuş” BUCampus Instagram kanalım hiç takipçi satın almamama rağmen 2 aylık gibi kısa bir sürede 2500 takipçiye ulaştı.

Paylaştığım İngilizce postlar like almaya, paylaşılmaya ve tebrik yorumları almaya başladı.

Böylece benim de insanlara destek verebileceğimi farkettim çünkü Türkiye’de İngilizce ile boğuşan o kadar çok insan var ki.

Ve bu yazıyı yazmaya karar verdim.

Beni yakından tanıyan dostlarım bana her zaman “Hamit, hayatını niye bir kitap haline getirmiyorsun.  İnanılmaz satar.” derler.  Nedeni ise basit.  Yaşadıklarım.

Aslında hayatım ile ilgili pek de konuşmayı sevmiyorum.

Bu yüzden acıtasyon ve edebiyatı bir kenara bırakıp asıl konuya döneceğim.

Bir yazar bu yazıyı yazmış olsaydı büyük ihtimal hepimiz gaza gelip söylenenleri yapmaya çalışırdık ve bu yazı her yerde paylaşılırdı.

Ama benim ne güçlü bir dilim var, ne de değerli zamanını almak isterim 🙂

Senden ricam, yazıyı sonuna kadar okuman ve eğer ikna olursan, senin de kendi alanında insanlara destek vermendir.


Dünya gittikçe yaşanılası zor bir yere dönüşüyor.

Dünyayı güzelleştiren olaylardan biri, gönüllü olarak hizmet veren insanlardır.

Bazı insanlar geçmişte yaşadığı sıkıntıları yaşamış olan kişilere destek vermeye çalışıyor.

Örneğin, annesi kanserden vefat eden bir kişi, kanser hastası olan insanlara elinden gelen desteği vermeye çalışıyor.  Üstelik bu desteğin karşılığında bir kuruş bile beklemiyor.  Ve bu konuda inanılmaz derecede hassasiyeti var.

Veya parasızlıktan dolayı eğitim alamayan bir kişi, az çok parası olunca benzer sıkıntıyı yaşayan kişilere destek vermeye çalışıyor.

Ailelerin de kendi yaşayamadıkları güzellikleri çocuklarına yaşatma isteği de buradan geliyor.

Aslında, Türkiye’deki herkes kendi yaşadığı sıkıntılara benzer sıkıntılar yaşayan insanlara destek vermeye çalışsa, ülkemiz ciddi anlamda yaşanılası, gelişmiş ve dünya çapında örnek verilecek bir ülkeye dönüşür.

Umarım o günleri de görürüz.


Benim mesleğim “İngilizce Öğretmenliği & İngilizce Koçluğu”dur.

Youtube ve Instagram kanallarımda ÜCRETSİZ olarak düzenli video – içerik paylaşıyorum.  Böylece parası olan – olmayan herkes bu eğitimlerden ücretsiz yararlanabilir.

Youtube’ta sıfırdan ileri seviyeye kadar görüp görebileceğin en kapsamlı, kolay anlaşılır, bir daha unutmayacağın ve gireceğin her sınavda 100 üzerinden 100 aldıran bir İngilizce eğitim serisini paylaşıyorum.

Instagram’da da her gün “Günlük İngilizce İfade” paylaşıyorum.  Okunuşunu, cümle içinde kullanışını ve o cümlelerin okunuşlarını da paylaşıyorum.  Böylece hem konuşman gelişiyor, hem izleyeceğin dizi ve filmlerin çoğunu anlayacak bir seviyeye geliyorsun.

Aslında, yaşadığım sıkıntılara odaklanırsam, dünyada ücretsiz ders – destek vermem gereken o kadar çok insan çıkar ki hepsine yetişmem imkansız olur ve verimim baya düşer 🙂

Bu yüzden ben de geçmişte yaşadığım sıkıntılar arasında hayatım boyunca beni inanılmaz derecede etkileyen en büyük sıkıntım üzerine odaklanmaya ve bu durumu yaşayan dostlarıma elimden gelen desteği vermeye karar verdim.


Benim destek vereceğim alan şu:  Annesi ve babası vefat eden tüm dostlara kapım açıktır.

Çevrende annesi ve babası vefat eden ve hayatında ne yapacağına karar veremeyen, eğitim hayatında bocalayan / zorbalık gören ve ÖZELLİKLE İngilizce konusunda sıkıntı yaşayan dostlar varsa bana yönlendirebilirsin.

Elimden gelen her türlü desteği vermek isterim.  İster İngilizce sınavları olsun, ister hayatlarına ve kariyer yaşamlarına bir yol göstermek olsun, yapabileceğim bir konu olduğu sürece her konuda yardımcı olmaya çalışırım.


Sana tavsiyem:  Tüm dünyayı kurtarmak zordur.  Türkiye’yi daha ileriye götürmek de çok zordur (ülkemizin gelişmemesini isteyen o kadar ülke varken).

Ama yapabileceğin bir şey varsa o da şudur:  Kendi yaşadığın sıkıntıları düşün ve bu alanda sıkıntı yaşayan insanlara destek vermeye çalış.  Olay bu kadar basit.

Emin ol herkes bunu yapsa ülke ve millet olarak uzun sürede değil, kısa sürede çok fazlasını başarmış olacağız.

Uzun zamandır içimde tuttuğum duyguları dökmeye çalıştım.  Yorduysam veya yazı saçma geldiyse affola 🙂

Sonuna kadar okuduğun için teşekkür ederim.

Hayatında başarılar dilerim!

Hamit CAN
Boğaziçi İngilizce Öğretmenliği Mezunu
İngilizce Koçu

Bana ulaşabileceğin e-mail:  hamit.can@bucampus.com